Startup ve fázi validace často nepotřebuje hned kompletní informační systém za miliony. Potřebuje rychle ověřit, zda obchodní záměr funguje v praxi. Proto je důležité určit, co musí v první fázi skutečně fungovat, aby bylo možné projekt bezpečně spustit, provozovat a vyhodnocovat.

U popisovaného projektu má vzniknout mobilní aplikace, webový portál a informační systém na pozadí, který drží data, procesy a provozní logiku.

MVP jako první etapa, ne provizorní slepá ulička

Cílem MVP není vybudovat vše najednou. Má pokrýt nejdůležitější procesy a umožnit ověřit obchodní model, ale zároveň ponechat prostor pro růst.

Jedno datové a procesní jádro

Výhodou platformového přístupu Flexideo je možnost navrhnout datovou strukturu podle skutečných potřeb projektu. Jedno kvalitní jádro může sloužit jako backend pro mobilní aplikaci, webový portál i back office.

Tím se omezuje vznik dat na několika místech, složitá synchronizace, chyby a nejasná odpovědnost. Lze začít menším rozsahem, ale zachovat prostor pro další rozvoj.

Rychlost s kontrolou budoucího růstu

Flexideo umožňuje postavit specifické řešení rychleji, s nižší počáteční investicí a s větší kontrolou nad dalším vývojem, aniž by bylo nutné vše programovat od nuly.

Někdy je nejlepší začít menším, ale správně navrženým jádrem. Takovým, které zvládne dnešní MVP a nebude překážkou zítřejšího růstu.

← Zpět na Blog