Vstupní soubory

Systém je generován pomocí programu replikátor. Výchozím bodem je tedy složka tohoto programu. Nebyla-li dosud určena nebo došlo k jejímu zneplatnění, dotáže se program replikátor na její zadání při spuštění s tím, že nabídne aktuálně použitou složku. Po jejím určení je tedy k dispozici pracovní složka replikátoru, ve které je vedle vlastního programu k dispozici i celá řada jiných souborů a pomocných složek. Mezi jinými je zde i soubor system.xcf, který obsahuje řadu nastavení ovlivňujících tvorbu aplikace, zejména pak názvy podsložek a souborů. K významu některých souborů a podsložek pracovní složky replikátoru se ještě dostaneme později.

Druhým opěrným bodem je pracovní složka aplikace. Ta se určuje v momentu založení aplikace a je možno ji v případě potřeby změnit pomocí okna pro aplikační nastavení. Tato nastavení se ukládají formou *.xcf souboru do určené pracovní složky verze. Sem se rovněž ukládají i definice dané aplikace, i když to není bezpodmínečně nutné. V pracovní složce aplikace jsou dále podsložky data a user-temps. Složka data slouží pro ukládání souboru seznamu rolí, který je dalším vstupním souborem při tvorbě verze, souboru s historickým XDS a historickým DAD (význam viz. dále) a také soubory *.xsl sloužící pro vlastní formátovací šablony sloupců v přehledech a vlastní zadávací kolonky ve formulářích (způsob použití viz dále v této části). Podsložka user-temps pak slouží pro ukládání *.xsl souborů s uživatelsky sestavenými tiskovými šablonamy dokumentů, jež jsou odkazovány v definicích dokumentů (viz. Část A - definování aplikace).

Třetím bodem pro vstup do verze aplikace je složka pro soubory s definicemi akcí, jejíž jméno a umístění je určováno pro každou aplikaci pomocí aplikačních nastavení. Význam samostatných akcí viz. Část A - definování aplikace.

Jsou-li splněny výše uvedené podmínky, může v rámci verze vzniknout XDS (XML Document Specification), tedy vlastní definice aplikace, jejímž obsahem se zabývá celá první část dokumentace. Pro každou aplikaci může jít o jededen či několik souborů s příponou xds. Více souborů bývá využíváno v případě, že je třeba zpřehlednit přípravu definice nebo její přípravou jsou pověřeni různí pracovníci či týmy pro různé oblasti aplikace. Při generování verze pak dochází ke slučování těchto souborů do jednoho (viz. dále XDS a jeho formy).

Jak již bylo zmíněno, jednotliví uživatelé přistupují k systému flexideo prostřednictvím své role. Každý uživatel má přidělenu právě jednu roli, jež určuje možnosti přístupu k datům a práce s nimi. Vstupním souborem pro tvorbu vezre je tedy i seznam rolí, které mají být generovány. Seznam je relativně jednoduchý XML soubor uložený v podsložce data aplikační složky a obsahuje identifikaci každé role, její přístupovou úroveň a seznam oddělení, do kterých je v rámci firmy či týmu zařazena. Soubor se seznamem rolí je podobně jako výchozí XDS možno tvořit ručně nebo pomocí speciálních podprogramů systému flexideo replikátor.


Vstupní souboryPrůběžné soubory verzeVýstupní soubory verzeSoubor structure.xml popisující dokument v roli