Příprava instalace serveru

Pro samotné fungování aplikace je třeba zprovoznit aplikační server flexideo.

Server flexideo je provozován na stroji s operačním systémem Windows jako systémová služba. Před její instalací a spuštěním je třeba provést přípravu.


Postup přípravy serveru:

Otevřete replikátor a aplikaci, jejíž server chcete instalovat. Pokud nemáte replikátor či aplikaci v něm, použijte postup pro její založení.

Pak v rámci nastavení aplikace vyberte nastavení B-2 Složky aktualizace serveru. V této části zadejte nebo nalistujte odkaz Složka instalace serveru.

Pokud pracujete přímo na serveru, tj. máte replikátor umístěn přímo v operačním systému serveru, vyberte složku, která bude sloužit pro instalaci a provozování služby aplikačního serveru flexideo, například C:\Program Files\flexideo.

Pokud na serveru přímo nepracujete, ničemu to pro přípravu instalace nevadí. Vyberte nějakou složku dočasnou, místní nebo dostupnou na lokální síti.

Nyní můžete rovnou spustit instalaci programových souborů do zvolené složky a to tlačítkem "Instalovat", který je k dispozci v okně nastavení u zvolené složky. Pro úspěšnou instalaci je třeba internetového připojení. Pokud jej nemáte, je možné stahnout si soubory jiným replikátorem, na stroji s přístupem k internetu a obsah složky pak přenést do té vámi zvolené. Pro aktualizace i v pozdější době je však připojení stanice, kde provozujete replikátor k internetu nezbytné. Bez něj není možné ani budoucí aktualizace správně provádět.

V dalším kroku provedeme konfiguraci serveru - okno by se vám mělo po stažení instalace samo přepnout do oblasti E-2 Konfigurace serveru, kterou pak uložíme v podobě flexideo.cfg souboru do zvolené instalační složky serveru. Projděte a ujasněte si jednotlivé body nastavení dle nápovědy, zejména nastavení předvyplněná průvodcem.

Jakmile budete s nastaveními spokojeni, použijte volbu "Generovat" (v dialogu vlevo nahoře) a do výše nastavené složky instalace se vám vygeneruje soubor flexideo.cfg a potvrďte také tvorbu *.VDD souboru, kdy se vám do instalační složky vytvoří též soubor flexideo.vdd s výchozími povinnými složkami aplikace.


Přednastavené hodnoty

Pokud jste pro založení aplikace použili průvodce, máme již řadu konfiguračních parametrů přednastavených a provedeme jejich revizi a doplnění.


Postup instalace s náhledy

V obrázkových krocích si ukážeme jak založit aplikaci.

Podrobnější info o založení a rozběhnutí celé aplikace naleznete zde .


Práce s aplikací

Pro správné fungování aplikace je důležité její nastavení.

Po splnění uvedených bodů máte připravenu složku instalace ve složce na místním disku. Zde zůstane dokud nebudeme hotovi také s konfigurací ODBC zdroje, který je popisován v dalším kroku. Teprve na konec instalace, pokud již nepracujete rovnou v programové složce serveru, provedete přesun do cílové programové složky na stroji serveru.


Příprava instalace serveruVytvoření ODBC zdrojůRegistrace a spuštění