Další k intranetu

Intranet je v systému flexideo hlavním a výchozím uživatelským rozhraním a také výchozím rozhraním pro administraci a organizaci systému. Intranet pro práci se systémem nabízí velkou škálu nástrojů pro práci s daty. Popis těchto nástrojů a možností je předmětem části nazvané podpora uživatelů (vč. běžných nastavení přehledů). Zde v části technické podpory se budeme zabývat dalšími možnostmi rozšíření, nastaveními a administrací.

Stránky intranetu flexideo jsou navrženy speciálně pro prohlížeč Internet Explorer od společnosti Microsoft. Důvodem je zachování efektivnosti vývoje i při rozsáhlé nabídce nástrojů, které intranet nabízí. Pokud by to byl problém, nabízejí se dvě řešení:

1. Pro Mozilla FireFox a Google Chrome jsou k dispozici doplňky, po jejichž nainstalování je možné intranet používat i prostřednictvím jiného prohlížeče - doporučujeme zanést adresu do seznamu pro použití přes IE-tab na dané sídlo flexideo v používaném prohlížeči; doplňěk pro FF viz. IE Tab 2 (FF 3.6+ & FF 4+) 2.12.21.1 (aktualizováno 1.4.2011); více o IE Tab najdete na www.ietab.net;

2. Pro řadu uživatelů je možné pro webový přístup přes prohlížeč použít "lehké" stránky s přednastavenými možnostmi, které je možné uživatelům nabídnout prostřednictvím extranetů, ty jsou dostupné ve více prohlížečích; výhodou přístupu přes extranet je i fakt, že není třeba příliš kvalitního připojení a přesto je možné jej používat pro běžné úkony (v mnoha ohledech i efektivněji, než intranetové stránky).

Nyní se pojďme podívat na konkrétní témata pro práci s intranetem: