Vlastnosti pro nastavení přístupu

U každého dokumentu i jeho segmentu jsou v XDS k dispozici dva atributy pro specifikaci oprávnění přístupu k těmto segmentům.

secrecy-lev

section


Bezpečnostní úroveň secrecy-lev

Specifikace bezpečnostní úrovně, která je zapotřebí pro zpřístupnění segmentu určitému okruhu uživatelů.


Bezpečnostní úroveň pro oddělení section

Specifikace oddělení a bezpečnostní úrovně pro tato oddělení, která jsou zapotřebí pro zpřístupnění segmentu určitému okruhu uživatelů.

Vedle vlastností pro řízení přístupu k segmentům se obdobné principy uplatňují i pro řízení přístupu k nástrojům dokumentu a to pomocí následujících dvou vlastností:


Omezení přístupnosti nástrojů dokumentu tool-level

Specifikace bezpečnostní úrovně, která je zapotřebí pro zpřístupnění specifikovaného nástroje dokumentu ve standardním pracovním rozhraní určitému okruhu uživatelů.


Snížení omezení přístupnosti nástrojů dok. tool-section

Specifikace oddělení a bezpečnostní úrovně pro tato oddělení, která jsou zapotřebí pro zpřístupnění specifikovaného nástroje dokumentu ve standardním pracovním rozhraní určitému okruhu uživatelů.

Návaznost na zvolené úrovně a další souvislosti najdete též v technické podpoře v části zabývající se nastaveními seznamu uživatelských rolí.

Obdobné principy též najdete u uvolňovacích vlastnotí pro release-level a release-section, které jsou používány u definičních substruktur. Přehled všech vlastností viz. zde.


Přehled definičních uzlů segmentůVlastnosti pro identifikaciVlastnosti určující strukturu databázeVlastnosti pro nastavení přístupuFormátování a zobrazeníOšetření vstupu datSpecifikace pohledových a pseudo dokumentůSpecifické parametry dokumentů