Datový formát otevřený dokonalé integrovatelnosti

Tentokrát jsme se zaměřili na možnosti webových služeb. Sestavili jsme proto unikátní nástroje, které bez programování dokáží vytvořit schémata vyměňovaných dat

background-implicit

Dali jste si novoroční předsevzetí? My ano: Ani na minutu nepolevíme v přemýšlení, co ještě vylepšit a zdokonalit!

Tentokrát jsme se soustředili na možnosti webových služeb. Pro ně existují různé standardy, například SOAP se svým WSDL, novější JSON s WSP popisem nebo sémanticky odlišné REST API. Víme, že popis má mít každá správně navržená webová služba a Flexideo si s nimi pak lehce rozumí. Co když ale přece jen žádný nemá, a přesto se potřebujeme napojit?

Právě k těmto účelům jsme sestavili unikátní nové nástroje, které – jak je naší zásadou a dobrým zvykem – bez programování dokáží, například ze vzorku dat, vytvořit schémata vyměňovaných dat. A stejné nástroje pak tato schémata umožňují využít i pro cizí služby. A to tak, že je spojují v očekávané popisy požadavků a odpovědí.

Pomocí vytvořených popisů lze pak využívat i nestandardních webových služeb a jiných API dostupných na lokální síti či internetu úplně stejně, jako by šlo o protokolové webové služby. Doufáme, že si tyto nové nástroje Flexideo oblíbíte stejně jako my. A že vám rok 2024 do života naprogramuje jen to dobré. Tak zase někdy příště!

Další články

Všechny články