Volitelné aktualizátory

Updater je používán jak pro technologický update na flexideo.com, tak také pro custom-updates replikátoru na volitelné domény. Zatímco technologický updater a jeho oblasti jsou relativně pevně dány, volitelné aktualizátory mohou mít široké využití pro COMEX custom modifikátory, akce pro klony a blízké příbuzné informační systémy flexideo, které pracují se stejnou strukturou nebo také pro spec. intranetové stránky.

Jednotlivé oblasti v updateru nemusí korespondovat s názvy cílových složek, kde je umístěna zdrojová aplikace většinou v podobě kmenového projektu či ověřovací verze.

Registr každé takové oblasti pak pobírá, je-li generován zcela automaticky veškerý obsah. Je však také možné registr “ořezat” na pouze část obsahu a to odebráním nebo nevložením určitých podsložek a souborů (záleží zda vycházíte z kompletního automaticky sestaveného nebo zda jej sestavujeme sami od začátku ručně). Pokud chceme zachovat toto ořezání, je třeba nastavit na patřičných místech vypnutí opětovného přidávání podsložek a souborů v rámci mapování aktualizací.

Na straně replikátoru jsou pak technologické aktualizace na straně jedné a volitelné aktualizace na straně druhé. Zatímco ty první jsou povinné a není třeba pro ně v replikátoru nic nastavovat, provádějí se sami dle vystavených aktualizací na flexideo.com/download, ty druhé je třeba v aplikačních nastaveních registrovat. Registrují se tedy samostatně pro každou cílovou aplikaci flexideo. Mohou, ale nemusí být umístěny na různých hostingových serverech, v různých doménách nebo v různých webových složkách. U každé volitelného aktualizátoru se nastavuje zdroj samostatně.

Důležité je ovšem dodržet jednu věc. Jde o tzv. názvy oblastí. Název oblasti registrovaný ve volitelném aktualizátoru v aplikačních nastaveních v replikátoru musí být shodný s názvem oblasti registrovaným v updateru na straně poskytovatele těchto souborů. Tj. název oblasti ve zdrojovém flexideo updateru se musí shodovat s názvem oblasti registrované volitelné aktualizace v replikátoru. V cílové aplikaci je však pomocí replikátoru možné kombinovat aktualizační oblasti z různých zdrojů a mohlo by dojít k překrytí jejich jména. Proto dostává každá registrace volitelného aktualizátoru v rámci cílové aplikace jedinečné jméno, které zcela volitelné tak, aby odpovídalo celkové logice registrací v seznamu a bylo v tomto seznamu jedinečné. Název oblasti v cíli ale nereprezentuje název podsložky - umístění je plně dáno nastavením “Intranet target” a název oblasti určuje jen přenosovou aktualizační podsložku na aktualizačním webu.

Jednotlivé oblasti zveřejňované updaterm na straně jedné a přijímané po zaregistrování v cílové aplikaci replikátorem na straně druhé mohou být využívány pouze jako dále nedělitelný celek. Pokud se tak například rozhodneme, že do jedné oblasti zahrneme kód například pěti akcí, musí cílová aplikace přijímat všech těchto pět akcí v oblasti. Není možné nastavit aktualizaci pouze na vybranou z nich. Systém mapování aktualizací to neumožňuje.

Při aktualizaci replikátorem, tedy při jeho zavádění jednotlivých aktualizovaných oblastí je zajištěno, že se nejprve provedou případné aktualizace technologické a teprve potom aktualizace volitelné. Tím je zajištěno, že pokud některá aktualizace volitelné používají upravenou novější technologii, bude tato v okamžiku jejího zavádění již k dispozici.


Mapy souborových aktualizacíVolitelné aktualizátoryTechnologický update s náhledy