7.2 Úprava průvodce

Pokud je průvodce uložen ve vámi dostupné oblasti a máte oprávnění jej upravit, klikněte po otevření průvodce na ikonu tužky (v pravém horním rohu).

Na plátně se otevře editační formulář:

Vpravo i vlevo nahoře vedle adresního řádku je několik základních voleb menu práce s průvodcem.

Pomocí ikonky vlevo vedle adresního řádku je možné průvodce vložit do záložek.

Pomocí menu vpravo je nastavení průvodce možné uložit, nebo naopak všechny změny odmítnout a zavřít bez uložení.

Průvodce je vždy rozdělen na jednotlivé kroky, ty jsou děleny do odstavců a do odstavce lze pak vkládat jednotlivé položky.

Krok průvodce

Jedno zobrazení postranního panelu odpovídá vždy jednomu kroku. Na další krok se přechází šipkou doprava, na předchozí krok šipkou zpět.

V editačním formuláři také každé okno reprezentuje vždy jeden krok daného průvodce. Také mezi úpravou jednotlivých kroků je možné se pohybovat šipkami v pravé části pracovní plochy, kde je průvodce zobrazen.

Menu pod ikonou V u názvu kroku:

Z tohoto menu je možné vložit nový krok před aktuálně zobrazený, duplikovat aktuální krok, přesouvat jeho pozici v rámci existujících kroků nebo ho odstranit.

Nový krok přidáme tlačítkem „Přidat krok“

v horní části vedle názvu kroku.

Odstavec

Každý krok je rozdělen do odstavců (vždy musí být v rámci kroku alespoň jeden odstavec). V rámci odstavce mohou existovat další položky (texty, ikony a různé odkazy). Vložením dalšího odstavce vznikne odsazení.

Nový odstavec se přidává tlačítkem "Přidat odstavec" pod horním okrajem editačního formuláře.

Menu pod ikonou V u nadpisu odstavce:

Z tohoto menu je možné vložit nový odstavec před aktuálně zobrazený, přidat do odstavce novou položku (viz níže), duplikovat aktuální odstavec, přesouvat jeho pozici v rámci existujících kroků nebo ho přesunout do jiného kroku případně ho úplně odstranit.

Položka odstavce

Do každého odstavce lze vložit několik druhů položek. Tyto položky jsou vkládány postupně za sebou na řádek odstavce. Položky nemohou existovat mimo odstavce.

Položky jsou vkládány buď tlačítkem „Vložit“ vpravo vedle nadpisu odstavce, nebo v menu pod ikonou V u nadpisu odstavce volbou Přidat do odstavce položku.

Druhy položek, které je možné do odstavce přidat:

prostý text - nejčastěji vkládaný prvek; jde o nezvýrazněný text bez aktivní funkce (odkazování apod.)

zvýrazněná část - využívá se pro zvýraznění klíčových slov v běžném textu

ikona (obrázek) - vloží libovolný obrázek ze složky icons webového sídla formou zápisu jména souboru; ikonu je možné použít i jako odkaz pro přesun na jiný krok (zaškrtneme volbu „přesun na jiný krok“ a vybereme název kroku ze seznamu, který se otevře

odkaz flexideo - umožňuje vložit odkaz (text podtrhne a odkáže na jiný krok průvodce, podobně jako u ikony)

záložka s přílohou - umožňuje vložit přílohu ze záložek; příloha bude zobrazena formou odkazu a proklikem z průvodce na její název bude zobrazena

nástroj z lišty - vloží do průvodce tlačítko nástroje stejně funkční jako je v liště nástrojů pro uživatelovo snadnější použití a pochopení

spustitelná akce - výběrem akce bude vložen do průvodce odkaz na přímé spuštění akce; odkaz bude text v kolonce nadpis (lze ho podle potřeby měnit)

spustitelné makro - v principu podobné jako předchozí (spustitelná akce), jen lze nastavit odkaz na spuštění již uloženého makra

přechod na jiného průvodce - lze vložit odkaz na jiného průvodce a vybrat jeho konkrétní krok, na který bude odkaz směřovat

přechod na jiný krok - vloží aktivní odkaz na vybraný krok v průvodci; může sloužit pro snadnější pohyb v rámci průvodce

Menu pod ikonou V u jednotlivých textových kolonek


7.1 Vytvoření nového průvodce7.2 Úprava průvodce7.3 Připojení nápovědy k přehledu