Použití souborů skriptů v běžných a speciálních přehledech

Zatímco v běžných přehledech je pro všechny přehledy jednotně využíván wrktbbody.js, pro speciální stránky je třeba připravit skript vlastní. Vedle tohoto výchohzího souboru běžné přehledy ještě dále využívají soubor se skripty služeb wtbservices.js, kde je obsažena podstatná část obsluhy přehledů a soubor se skripty pro zobrazování rychlých menu (tj. menu sourozenců, pravý inforámeček a mřížku rychlé nabídky u položek v přehledu) fastmenus.js.

V přehledech využívajících speciální stránky ze složky special pak záleží na tom, co daná stránka přehledu vyžaduje (Ve složce special jsou umístěni podsložky se soubory jednotlivých speciálních přehledů). Hlavní skript obsluhující takové stránky se buď umisťuje buď přímo do stránky index.htm, která je umístěna v dané speciální podsložce nebo se tento skript umisťuje do souboru index.js (jeho pojmenování je samozřejmě volitelné, ale pro účely dalšího vysvětlování se držme názvu souboru index.js).

Každá stránka speciálního přehledu (steně tak i speciální složka - viz. popis tvorby stránek spec. složky) musí vždy načítat soubor specpage.js a to hlavní stránkou přehledu (index.htm). Tento soubor skriptu zajišťuje základní funkcionalitu stránky tak, aby s ní mohla zacházet pracovní plocha webového rozhraní flexideo a zároveň vytváří základní prostředí pro případnou tvorbu objektů pro usnadnění tvorbu speciálních stránek. Ve skriptu index.js je dále zapotřebí nastavit proměnnou workWind tak, aby odkazovala na objekt typu window, ve kterém se zobrazuje hlavní část speciální stránky.

Speciální stránky dále většinou využívají objektů služeb pro přehledy a někdy též objektů pro rychlá menu. Jde o již zmíněné soubory skriptů wtbservices.js a fastmenus.js, jež jsou využívány i běžnými přehledy. Pro tyto objekty jsou k dispozici konstruktory v uvedených souborech. Zatímco první z uvedených je umisťován do stránky index.htm speciální stránky, durhý, obsluhující rychlá menu, musí být umístěn buď též do stránky index.htm nebo - pokud speciální stránky využívají rámů - se umisťují až do html stránek jednotlivých rámů (většinou jen do hlavního rámu). Soubor s konstruktory menu musí být vždy načítán do okna, kde budou menu zobrazována (možno i více než do jednoho). Objekty menu pak pro svou funkcionalitu využívají objekty služeb, jejichž konstruktory jsou v souboru wtbservices.js. Odkaz na objekt speciálních služeb (většinou s názvem spcs) se předává konstruktoru objektu rychlého menu (FMNMenu).


Speciální nastaveníPoužití souborů skriptů v běžných a speciálních přehledechObjekt speciálních služeb plochy – konstruktor SPCServices()Objekt obecných metod – konstruktor GENServices()Objekt datových služeb – konstruktor DATServices()Objekt rychlého menu – konstruktor FMNMenu(oWin, oSpcs)