Vypínací úroveň release-level

Specifikace bezpečnostní úrovně, která již daná struktura pro určitý okruh uživatelů vypíná.

syntax
[#levNo r] [, #levNo s] [, #levNo [e]]

Je zřejmé, že nechceme, aby zmíněné faktury byly omezeny pro všechny uživatele stejně. Finanční oddělení, které faktury vystavuje musí logicky mít plný přístup ke všem fakturám v systému flexideo. Musíme tedy dokázat pro některé okruhy uživatelů pravidlo vypnout nebo použít jiné (mírnější / přísnější). Jednou ze dvou vlastností, které k tomuto účelu slouží je release-level. Tato se vepisuje jako atribut tagu admin-filter.

V kapitole Vlastnosti pro nastavení přístupu jsme zmiňovali vlastnost secrecy-lev, release-level má naprosto stejnou syntaxi a způsob vyhodnocování. Jediný rozdíl je v tom, že zatímco secrecy-lev určuje nárok uživatele (resp. jeho role) na určitý segment, release-level naopak určuje nárok uživatele na neaplikování daného omezení. Má-li tedy uživatel stejnou nebo vyšší přístupovou úroveň oprávnění, jaká je uvedená v release-level nebude jej již tato podmínka v přístupu k datům omezovat. Z logiky věci vyplývá, že je lhostejno, který typ přístupu použijeme (read-only, selectable či editable) neboť jde o řádkové omezování již pro čtení. Tedy uvedení read-only je dostačující pro uvolnění pravidla. Pro jednoduchost zápisu ovšem stačí pouhé uvedení potřebné úrovně (tj. bez znaku, což odpovídá typu editable).

Definitivní určení použití či nepoužití podmínky u konkrétní role uživatele však rovněž ještě závisí (stejně jako je tomu u přístupu k segmentu) na vlastnosti typu section, konkrétně release-section.


Potenciální vlastnické uzly

Vlastnost release-level je možné uvést u následujících uzlů:

admin-filter - položkový filtr dokumentu (substruktura definice);

check - kontrolní pravidlo (substruktura definice);

mapp-to-app - kmen mapy do externí aplikace (substruktura definice);

mapp-to - mapování segmentu do externí aplikace (substruktura definice);

modification - substruktura segmentu pro nastavení jeho comex modifikace s parametry (substruktura definice);

unmapped - ošetření nemapovaných prvků (substruktura definice);

join-mapp - propojení map dokumentů (substruktura definice);

pack - obal mapovaných dat (substruktura definice);

node - Hodnota a zařazení procesního uzlu. (substruktura definice);


Vlastnost release-level

Specifikace bezpečnostní úrovně, která již danou substrukturu pro určitý okruh uživatelů vypíná.

syntax
[#levNo r] [, #levNo s] [, #levNo [e]]

Vlastnost confirm confirmVlastnost success successVlastnost validation validationVlastnost trigger triggerVlastnost main mainVyšší zabezpečení filtrem all-arraysVýraz filtru filter-expressPřiřazení akce či pravidla k segmentu matchVlastnost zprávy messageSpecifikace okamžiku aplikování on-changeVlastnost on-insert on-insertSpecifikace okamžiku aplikování on-saveVlastnost on-update on-updateRozsah modifikace rangeVypínací úroveň release-levelVypínací oddělení release-sectionVlastnost výběru selectRozhodovací výraz testPřenositelnost na pohledy to-view-typesZadání hodnoty valueNastavení zadání hodnoty value-settings